در خرید پکیج نکاتی هستند که اگر به آن ها توجه نکنید ممکن است در بلند مدت ضرر های مالی و غیر مالی زیادی روی دستتان بگذارد، از سوی دیگر اگر این نکات را با ارزش در نظر گرفته و به آن ها توجه کنید شما را به رسیدن به یک سیستم گرمایشی آب مناسب همراهی خواهد کرد. با ما همراه باشید تا به اتفاق 8 نکته مهم در هنگام خرید پکیج مناسب را بررسی کنیم.

تفاوت میان انواع پکیج ها

حتما در جریان هستید که انواع مختلفی از پکیج وجود دارد. وقتی صحبت از پکیج به میان می‌آید، می‌توانید بین انواع مختلفی از پکیج ها  انتخاب کنید. پکیج ها مدل های مختلفی مانند پکیچ دیواری، پکیچ زمینی، پکیج زمینی ایستاده، پکیج زمینی مشعل­دار، پکیج زمینی بدون مشعل، انواع پکیج زمینی بر اساس نوع سیستم تامین آب، انواع پکیج بر اساس فن و خروجی آلاینده و … دارند که حتما باید با توجه به نیازتان آن را انتخاب کنید.

ظرفیت گرمایشی

پکیج های دیواری با ابعاد نسبتا کوچک برای گرم کردن فضاهای کوچک طراحی شده اند پکیج های دیواری برقی می توانند به عنوان مکمل برای یک واحد بزرگتر عمل کنند. به عنوان مثال، شما برای گرم آب یک واحد بزرگ بعضا نیاز به داشتن بیش از یک پکیج خواهید داشت.

گرم کردن آب کل خانه با یک پکیج کوچک به احتمال زیاد این معنا را دارد که شما به یک پکیج در هر اتاق نیاز خواهید داشت، که می تواند قبض آب و برق بسیار گرانی را به همراه داشته باشد.

پس با انتخاب یک پکیج با ظرفیت گرمایشی مناسب در هزینه هایتان می تواند تاثیر به سزایی داشته باشد.

تنظیمات حرارتی

تنظیمات حرارتی یک پکیج استاندارد می تواند از 750 وات که معمولا حداقل است تا 4000 وات متغیر باشد. (اگرچه پکیج هایی با وات بالا برای گرم کردن منازل بزرگتر ساخته شده اند.) پکیج های دیواری می توانند با برق 120 ولت یا 240 ولت تغذیه شوند و معمولاً دارای ترموستات داخلی هستند. با این حال، برخی از بخاری های دیواری دارای یک ترموستات جدا شده هستند که به کاربر اجازه می دهد دمای یک یا چند بخاری را در یک زمان کنترل کند.

در نتیجه تنظیمات حرارتی مناسب نیز بسیار مهم است.

بهره وری انرژی

بسیاری از پکیج های 1500 واتی گزینه 750 واتی را نیز برای مشتریان ارائه می دهند. این موضوع به کاربران این امکان را می‌دهد که هر زمان که از آب گرم استفاده نمی کنند میزان کار دستگاه را کم کنند. این تنها یکی از راه‌هایی است که پکیج ها می‌توانند در مصرف انرژی کارآمد باشند.

برخی از پکیج ها دارای یک کلید خاموش کننده خودکار نیز هستند. استفاده از چراغ های ال ای دی برای این دستگاه ها و همچنین گزینه های کم مصرفتر پکیج که حرارت را با ترموستات قابل برنامه ریزی یا تایمر کاهش می دهند، همگی گزینه های خوبی برای پایین نگه داشتن قبض برق هستند.

ایمنی

وقتی صحبت از هر وسیله ای برای استفاده در منزل می شود، ایمنی همیشه در درجه اول اهمیت قرار دارد. به دنبال ویژگی هایی مانند تایمر یا عملکرد خاموش شدن بیش از حد گرما باشید که اگر پکیج بیش از حد داغ شود، برق را قطع می کند. عملکرد خاموش کردن خودکار دستگاه می تواند به شکل باورنکردنی خطر احتراق و.. را به حداقل برساند.

 داشتن یک پوشش مناسب نیز برای عدم برخود آب و … با پکیج نیز نیز بسیار مهم و دارای اهمیت است. به خصوص در خانه‌هایی که بچه‌های کوچک دارند، و همچنین دکمه‌ها یا سوئیچ‌هایی که دسترسی به آن‌ها برای بچه‌ها سخت است.

سطح نویز و سر و صدا

برای کسانی که نگران سر و صدا هستند و مهم است که در محیطی آرام بتوانند زندگی کنند، یک پکیج با حداقل سر وصدا می تواند در اولیت قرار بگیرد، زیرا پکیج هایی با فن های سرو صدا دار می توانند آزار دهنده باشند. اگرچه اکثر پکیج های مدرن سطح صدایی دارند که حتی برای اتاق خواب نیز قابل قبول است. اگر سوالی در مورد صدای بیش از حد صدای فن وجود دارد، مهم است که با گرمای تابشی همراه باشید تا تجربه ای بسیار آرام داشته باشید.

7 نکته مهم در هنگام خرید پکیج مناسب

نصب و راه اندازی

پکیج ها به گونه ای طراحی شده اند که نحوه بهره بردن و استفاده آن یک پروسه سخت و حساس است، این که با توجه به فضایی که در اختیار دارید و شرایط محیطی پکیج بتواند بدون آزار و اذیت و سختی خاصی نصب و راه اندازی شود نیز نکته پایانی و مهم این موضوع می باشد.

سخن پایانی

هدف ما در این مقاله آشنا کردن شما با  موارد مهم در خرید و استفاده ی پکیج بود امیدواریم با مطالعه 7 نکته مهم در هنگام خرید پکیج مناسب بهترین خروجی و نتیجه ممکن را از این دستگاه مهم و حیاتی در منزلتان داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.