یکی مهمترین مشکلاتی که در هنگام استفاده از پکیج ممکن است برای هر کسی پیش بیاید کم شدن فشار آب گرم است. به واسطه این موضوع فعالیت های مختلفی که در در گرو فشار مناسب آب گرم هستند با مشکل و خلل مواجه خواهند شد و کارهایی مانند استحمام، شستن ظروف و … چالش بر انگیز خواهند شد. با ما همراه باشید تا به اتفاق به علت کم شدن فشار آب گرم پکیج بپردازیم.

علت کم شدن فشار آب گرم پکیج

تصور کنید که شما موقع حمام کردن شیر آب گرم را باز می کنید، اما فشار آب دوش رضایت بخش نیست. می‌خواهید ظرف‌ها را سریع بشویید، اما پر کردن سینک ظرفشویی به زمان طاقت‌فرسایی نیاز دارد.

این موارد برای شما آشنا بنظر می رسد؟ به یکی از رایج مسائل روزمره پکیج خوش آمدید: فشار کم آب گرم!

علت کم شدن فشار آب گرم پکیج

این موضوع بسیار مهم است که بدانید زمانی که به نظر می رسد سیستم آب گرم خوب کار می کند، و آب واقعی هنوز داغ است، تشخیص فشار پایین آب بدون تجربه کار ساده ای نیست.

دلیل آن چیست؟ جواب ساده است، بیش از یک، دو یا حتی پنج فاکتور وجود دارد که ممکن است اشتباه پیش رفته باشد. علت فشار کم آب گرم شما می تواند زباله و رسوب در سر دوش ها و شیرها، نشت آب، مسدود شدن فیلترها، شیر معیوب و یا عدم تنظیم صحیح پکیج یا هر چیز دیگری باشد.

در ابتدا مطمئن شوید که فشار کم آب گرم خود را با فشار آب شیرهای سرد مقایسه می کنید.

اگر فقط افت فشار از سمت آب گرم است، ممکن است برای تمیز کردن و شستشوی واحد آب گرم خود به یک لوله کش نیاز داشته باشید. رسوبات در مخزن آب گرم شما می تواند با بالا رفتن سن و خوردگی مخزن ایجاد شود. این می تواند به مرور زمان باعث انسداد و فشار کم آب گرم شود.

خراب شدن شیر پرکن پکیج علت کم شدن فشار آب گرم پکیج

خرابی شیر پر کن پکیج نیز می تواند از دیگر دلایل کم شدن فشار آب گرم باشد. اگر فشار آب گرم پکیجتان به صورت مداوم بالا و پایین می شود، این موضوع بیان گر این است که بخش شیر پرکن پکیج با ایراد مواجه شده و باید حتما تعویض شود. با تعمیر یا تعویض شیر پرکن مشکل افت فشار آب حل می شود.

کم بودن فشار آب گرم پکیج به علت خرابی منبع انبساط پکیج

از دیگر علت ها و دلایل کم شدن فشار آب گرم پکیج می تواند موضوع خرابی منبع انبساط پکیج باشد. اگر منبع انبساط پکیج سوراخ شده و به هر دلیلی دچار خرابی شده باشد، باید فورا تعویض شود.

 برای پیشگیری از بروز این مسئله ، پکیج باید مرتب رسوب زدایی شود. علت اصلی سوراخ شدن منبع انبساط سوراخ شدن و یا باد نداشتن آن است.

مشکل نشتی لوله ها

نشتی دلیل دیگری برای فشار کم آب گرم است، اما تشخیص آن در واقع نسبتاً آسان است، کافی است پیش کنتور آب بروید و ببینید که آیا اعداد همچنان در حال چرخش هستند یا خیر، حتی اگر هر شیر آب بسته باشد. به واسطه این موضوع را بررسی کنید که آیا علت نشتی سیستم آب گرم این مساله است یا خیر.

مخزن سیستم آب گرم ممکن است نشتی داشته باشد یا در لوله ها به واحد اتصال داشته باشد. در این مورد، بلافاصله باید لوله کش متخصص مشکل را بررسی کند تا از آسیب آب یا بدتر از آن تماس آب با سیم کشی برق جلوگیری کنید.

هوا داشتن سیستم گرمایشی علت کم شدن فشار آب گرم پکیج

هوا داشتن سیستم گرمایشی می تواند یک علت کم شدن فشار آب گرم پکیج باشد. بر طرف کردن این مساله راه حل ساده و در عین حال کاربردی می تواند داشته باشد. کافیست هوای موجود در لوله کشی و سیستم را به کمک پیچ مخصوص هواگیری که در انتهای پکیج یا رادیاتور موجود است تخلیه کنید.

 انجام دادن این موضوع بر خلاف مورد قبل نیاز به یک فرد متخصص نیست. شما نیز می توانید در خانه به راحتی این کار را انجام دهید. هواگیری لوله های پکیج باید هر ساله به صورت مرتب صورت بگیرد.

قدیمی بودن پکیج

مانند هر چیز ساخته شده توسط گاهی اوقات مشکل فقط و فقط قدیمی بودن وکهنگی است. اگر سیستم آب شما به حدی خراب شده است که آب را با فشار کم تحویل می دهد یا نشتی دارد، شاید وقت آن رسیده است که سیستم آب گرم و پکیجتان را با نسخه جدید جایگزین کنید.

سخن پایانی

دلایل ذکر شده در بالا تعدادی از اصلی ترین دلایل و علت کم شدن فشار آب گرم پکیج می باشند. امیدواریم با مطالعه آن و بررسی موارد مختلف در صورت رخ دادن این مشکل به سرعت عیب یابی کرده و اقدام به رفع مشکل کم شدن فشار آب گرم منزلتان کنید. حتما سرویس پکیج به صورت سالانه را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.